|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Digitaliseren modelspoor H0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Optie 5 - PC of tablet als centraleAfhankelijk van de keuze bij stap 3 (centrale) kunt je de modelbaan ook gaan besturen met een PC, laptop of een tablet. Daar zijn verschillende programma's voor beschikbaar:
Er is overigens een nieuw Nederlands systeem voor integrale modelbaansturing in (een vroeg stadium van) ontwikkeling: Traintastic. Als daar iets nieuws over te melden is dan doe ik dat natuurlijk!
Alle softwarepakketten werken in grote lijnen volgens hetzelfde basisprincipe: indeling in baanvakken. Daarbij mag zich in één baanvak niet meer dan één locomotief bevinden (bezet). Om de 'machinist' te laten weten dat een baanvak vrij is om in te rijden, worden seinen gebruikt. Is er reeds een locomotief in een bepaald baanvak, dan geeft het sein ‘rood’ aan en mag de volgende trein niet in dat baanvak binnenrijden. Hij moet wachten tot het vak vrij is. Zo wordt voorkomen dat de treinen met elkaar botsen en zo kun je verkeer op allerlei manieren regelen. Meestal wordt de PC via een USB-kabel aan de centrale gekoppeld, maar een verbinding via WiFi is soms ook mogelijk.
Een PC kan een hardware matige centrale zoals Mobile Station, Central Station, Intellibox, et cetera, volledig vervangen. De PC heeft dan nog wel een koppeling nodig tussen de PC/software en de baan, in de vorm van bv een zelf te bouwen Arduino centrale. Maar een PC kan ook met een kant-en-klare centrale samenwerken.
Volgende pagina: wissels, ontkoppelen, seinen
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Inhoudsopgave van dit blog
|